Wygrywamy w unihokeja

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
Wygrywamy w unihokeja

W Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się miejskie zawody w unihokeja. Reprezentacje naszej szkoły okazały się najlepsze w Igrzyskach Dzieci.

Po raz pierwszy, nasza szkoła była gospodarzem miejskich i powiatowych Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeja dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się zgodnie z kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego. Rozegranie ich było możliwe dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową w Ogorzelinach, która na nasze miejskie i powiatowe rozgrywki użyczyła nam band, potrzebnych do rozgrywania meczów unihokeja.

Igrzyska Dzieci okazały się bardzo szczęśliwe dla naszych uczniów. Dziewczęta pokonały zawodniczki z SP 7, a chłopcy odnieśli zwycięstwo nad SP 8 i SP 7. Tym samym nasze młodsze ekipy wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego.

Nieco słabiej spisały się ekipy starszych uczniów. Dziewczęta po zwycięstwie nad SP 7 3:1, uległy 2:4 dziewczętom z SP 1. Zakończyły miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej na drugim miejscu.

Na najniższym stopniu podium, w rywalizacji chłopców, stanęli nasi reprezentanci, którzy przegrali 1:2 z SP 7 i 1: 3 z SP 1.

Naszą szkołę reprezentowali:

Igrzyska Dzieci: Nikola Blumowska, Olga Gołuńska, Nadia Kurlandt, Zofia Lwińska, Zuzanna Sikora, Martyna Wirkus, Patrycja Lica, Mateusz Budryca, Ksawery Reszka, Błażej Cichewicz, Jakub Drzewicki, Maciej Glaser, Maksymilian Kłopotek – Główczewski, Szymon Nalewaj, Karol Żywicki, Oliwier Skiba.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Laura Goss, Amelia Zblewska, Nadia Szymańska, Daria Skórczewska, Sandra Elas, Julia Religa, Agnieszka Zilse, Wiktoria Modrzejewska – Wojtala, Szymon Mrugalski, Jan Chałubowicz, Krystian Ernest, Kamil Grochowski, Jan Klapa, Dawid Czerniewski, Rostyslav Hrysyk, Tymoteusz Żalikowski.