Święto Szkoły

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Święto Szkoły

Święto Szkoły po raz 25!

25 listopada przypada święto Kolejarzy oraz ich patronki św. Katarzyny - to także  bardzo ważny dzień dla społeczności szkolnej SP3. Tego dnia szkoła obchodzi swoje święto – rocznicę nadania szkole imienia Pamięci Kolejarzy Chojnickich i przekazania sztandaru. To imieniny szkoły!

W tym roku z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej aby w sposób szczególny uczcić to wydarzenie. Zebranych powitał p. dyrektor Karol Kołyszko oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Łukasz Masiak, którzy życzyli uczniom wspaniałego świętowania. Imieniny szkoły nierozerwalnie wiążą się z projektem edukacyjnym “Szkolne dni z patronem”, na który składa się szereg konkursów tematycznych: wiedzy o patronie, poetycki, czytelniczy, matematyczny, przyrodniczy, chemiczny, geograficzny. Podczas apelu laureatom niniejszych konkursów wręczone zostały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Po części oficjalnej nastąpiła część wspomnieniowa i artystyczna, w której wystąpili także nauczyciele: p. Piotr Skorupski przybliżył historię szkoły, wyjaśnił powiązania z kolejarzami chojnickimi, opowiedział o modernizacjach szkoły na przestrzeni lat jej istnienia. Później przedstawiciele grona pedagogicznego wspólnymi siłami wyrecytowali wiersz Juliana Tuwima pt. “Lokomotywa” (Brawo!). Jak imieniny to zabawa! Po ich występie scenę przejęło koło teatralne “Maskarada” z przedstawieniem “Chory kotek”, Roztańczone Trójeczki porwały wszystkich do tańca, a do wspólnego śpiewu zachęciła klasa 3b m.in. utworem obecnie uwielbianym przez wszystkich “Góry do góry”. Swoim występem uroczystość uświetniły także nasze wspaniałe tancerki: Julia Religa oraz Nadia Kurlandt.
Święto Szkoły to także coś, co dzieci lubią najbardziej - łakocie - słodki poczęstunek trafił do uczniów każdej klasy!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tych pięknych obchodów: w szczególności świetnym konferansjerom z III b, Zuzannie Spichalskiej i Jankowi Wnuk Lipińskiemu, zespołowi nauczycieli i uczniów, którzy przygotowali apel oraz Radzie Rodziców - bez ich wkładu to Święto nie byłoby tak wspaniałe!
Pamiętajmy, że szkoła to nie tylko budynek, szkołę tworzymy MY wszyscy!