Duży sukces naszych tenisistów

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
Duży sukces naszych tenisistów

Nikodem Orlikowski i Ksawery Reszka z klasy 6 c, reprezentowali naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym chłopców. W tegorocznych rozgrywkach dotarli aż do półfinału wojewódzkiego.

Nikodem i Ksawery reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach tenisa stołowego po raz pierwszy. Chłopcy regularnie grają w tenisa w naszej szkole, podczas zajęć dodatkowych, prowadzonych przez pana Wojtka Przytarskiego. Dodatkowo Nikodem, od tego roku szkolnego, trenuje tenisa w UKS Ósemce.

Chłopcy zwyciężyli w rozgrywkach miejskich, pokonując reprezentantów SP 7. W zawodach powiatowych, które odbyły się w Konarzynach również okazali się najlepsi. Pokonali ekipy z Konarzyn, Nowej Cerkwi i Czyczków. Tym samym osiągnęli ogromny sukces – awansując do półfinału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym, które również rozgrywano w Konarzynach.

-Półfinał wojewódzki stał na bardzo wysokim poziomie – mówi pan Wojtek Przytarski – opiekun tenisistów. – Chłopcy mierzyli się z naprawdę silnymi przeciwnikami, którzy na co dzień trenują tenisa w klubach sportowych i grają w ligach młodzieżowych. Walczyli dzielnie. Udało im się wygrać niektóre partie. Czasami przegrywali sety na przewagi – tłumaczy pan Wojtek.

Ostatecznie chłopcy zajęli czwarte miejsce. Gratulujemy Nikodemowi i Ksaweremu wspaniałego sukcesu

 

W rozgrywkach miejskich dziewcząt wystartowały Olga Gołuńska i Nadia Kurlandt z klasy 5 b. Dziewczęta zajęły drugie miejsce.