Wywołani do muzycznej tablicy

| Opublikowane w: Aktualności
Wywołani do muzycznej tablicy

Wywołani do muzycznej tablicy czyli jak powstawał projekt "Wspólny Dom" zespołu RoomX

poniżej zapis audycji w Radiu Weekend i najnowszy teledysk RoomX pt. "Wspólny dom"

ROOMX z Chojnic nagrali piosenkę z dziećmi z Ukrainy. Pomysł podsunął dyrektor szkoły, której absolwentami są muzycy

Dzisiaj, 28listopada 2022 r. w studiu Radia Weekend z okazji premiery nowego singla gościli - pomysłodawca Dyrektor Karol Kołyszko oraz  zespół RoomX, czyli Mateusz Straszewski i Sebastian Sikorski. Premiera piosenki i teledysku "Wspólny Dom" miała miejsce o godz. 10 - tej.

To już drugi projekt muzyczny, do którego włącza się społeczność naszej szkoły. Pierwszy zatytułowany "Złudzenia" z maja 2020 roku realizowany został w obiektach naszej szkoły, drugi miał swoją premierę w Radiu Weekend fm i sieci internetowej właśnie dzisiaj, a prace nad nim rozpoczęły się 13 maja b.r

link do teledysku "Wspólny  dom" - poniżej

ROOMX-WSPÓLNY DOM/СПІЛЬНИЙ ДІМ

Obaj muzycy RoomX to absolwenci naszej szkoły, zawsze wspominają ją z wielkim sentymentem i atencją. Spędzili tu łącznie z zerówką - całe 9 lat. Zapisali się w pamięci nauczycieli (w tym pana Dyrektora) jako osoby kreatywne z wielkim  zapałem do działania. Nic też dziwnego, że pomny doskonałej wcześniejszej współpracy Dyrektor Karol Kołyszko 13 maja 2022 roku zwrócił się do muzyków o ponowne zwarcie wspólnych sił w wizualno - muzycznym działaniu o bardzo aktualnej tematyce.

Iskrą inicjującą takowe działania  był smutek niezwykle utalentowanego muzycznie ukraińskiego dziecka (nasza ukraińska uczennica), które żyjąc teraz na obcej ziemi, w Chojnicach bardzo tęskniło do grania na  pianinie, które miała od zawsze w swoim ukraińskim domu. Wkrótce, dzięki panu dyrektorowi  pianino stanęło w jej nowej polskiej klasie wywołując  łzy wzruszenia i jednocześnieogromną radość dziecka. Koncertom nie było końca. Muzyka wszak przemawia najpełniej i we wszystkich językach, jednoczy serca i myśli.

Dzisiaj w SP nr 3 uczy się czterdzieścioro pięcioro uczniów narodowości ukraińskiej. W szkole funkcjonuje też  oddział przedszkolny z dwanaściorgiem dzieci z Ukrainy

To też dla nich  - ponad sto osób zaangażowało się w powstanie nowego klipu, a RoomX wywołany do muzycznehj tablicy spisał się na medal tworząc utwór "Wspólny Dom". Teledysk jest bardzo wymowny, trafia do serca, posiada ukraińskie tłumaczenie.

Jego powstanie - to też ogrom naszej wspólnej pracy! Wystąpił chór, tancerki, tancerze. Muzycy RoomX bardzo dziękują za współprace paniom Monice Fierek, Hannie Kiedrowicz, Beacie Wielewskiej oraz panu Dyrektorowi Karolowi Kołyszko. Szczególne podziękowania kierują też do chojnickiej organizacji charytatywnej Pomocomocni, za efekty dobrej , szczerej, nieustającej akcji niesienia pomocy uchodźcom.

RoomX - bardzo cenimy Wasz nowy utwór! Brawo Wy!