Przedświąteczne wypieki w świetlicy

| Opublikowane w: Aktualności
Przedświąteczne wypieki w świetlicy

Adwent to czas oczekiwania i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej łączy się również z pieczeniem pierniczków i ich wspaniałym zapachem. Wychowankowie ze Świetlicowego Klubu Kulinarnego postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W naszej świetlicy podczas andrzejek odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierników. Zajęcia kulinarne rozpoczęliśmy od rozmowy na temat higienicznego i estetycznego przygotowania i spożywania posiłków. Sprawdzony przepis znaleźliśmy na opakowaniu produktu z zimowej kolekcji Delecty.

Uczniowie podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: przygotowanie i urabianie ciasta, wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, mierzenie czasu pieczenia. Najwięcej frajdy sprawiło wychowankom z klas 4-8 wycinanie pierniczków z foremek. Podczas pieczenia w całej szkole unosił się magiczny i świąteczny zapach kuszący niejednego łakomczucha!

Agnieszka Wojcik