Szkolny wyjazd do opery

| Opublikowane w: Aktualności
Szkolny wyjazd do opery

Dnia 2 grudnia 2022r. młodzież z klas 7 i 8 (7b, 8a, 8b, 8c) udała się na wycieczkę do Bydgoszczy wraz z opiekunami: p.Marchwicką, p.Górą, p. Januszewską i p.Woźniczką. Głównym celem wycieczki był udział w sztuce baletowej w Operze Nova “Alicja w Krainie Czarów”.

“Alicja w Krainie Czarów” to baśniowa opowieść o Alicji, Królowej Kier, szalonym Kapeluszniku i innych niesamowitych postaciach - wymyślona przez matematyka, fotografa, literata, który ukrył się pod pseudonimem Lewisa Carrolla. W sztuce mogliśmy zobaczyć znikające koty o nieznikającym uśmiechu, szalone herbatkowe przyjęcia, osobliwe susły, marcowe zające oraz zadyszane króliki.  Postaci te stanowią pełną symboli literacką przygodę dla dziecięcego i dorosłego czytelnika.

Przedstawienie było niezwykle dynamiczne, wesołe i zachwycające oko i ucho. W spektaklu obsadzony był cały Balet Opery Nova, artyści doangażowani, dzieci ze Studia Baletowego przy Operze Nova oraz statyści.

Wyjazd do Bydgoszczy był także okazją do zwiedzenia wyspy Młyńskiej, rynku miejskiego wraz z jarmarkiem bożonarodzeniowym.