Mikołajki`2022

Mikołajki`2022

Mikołajki.

No i stało się! Przyszedł! Gość, na którego wszystkie dzieci dziś czekały! W podwojach naszej szkoły gościliśmy najulubieńszego ze świętych – Mikołaja! Pięknie się przygotowaliśmy na jego powitanie, nasze stroje mieniły się od czerwonych elementów, czapki sprawiały, że wielu z nas przypominało naszego gościa jako żywo, wszyscy cieszyli się dobrymi humorami, byli przepełnieni zapałem do powitań i zabawy. Razem z nami oczekiwali patrona dzisiejszego dnia - pan Dyrektor Karol Kołyszko, pan Bogdan Kuffel, Przewodniczący Komisji Edukacji Urzędu Miejskiego,  pan Andrzej Gąsiorowski, Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 9 w Chojnicach, pan Łukasz Masiak, Przewodniczący Rady Rodziców SP nr 3, pani wicedyrektor Ewa Sawicka oraz nasi wychowawcy i nauczyciele. Czas mijał nam szybko i miło – pięknie przygotowana świąteczna dekoracja sali gimnastycznej, dwa wysokie świąteczne drzewka podarowane przez Państwo Barbarę i Adama Spichalskich z „Ogrolu” cieszyły oczy i przypominały, że to już tak nieodwołalnie nastał przedświąteczny magiczny czas.

Pierwszym znamienitym orędownikiem świątecznej aury jest św. Mikołaj. Jego barwną historię i koleje życia przypomniał Pan Dyrektor, a my, pomni że Mikołaj lubi artystyczne dokonania i pasje pochwaliliśmy się czym należy. Przede wszystkim w sali gimnastycznej wspólnie obejrzeliśmy nowy teledysk zespołu RoomX pt. „Nasz Dom”, w którym wystąpiła spora grupa naszych koleżanek i kolegów. Piosenka bardzo nam się podoba, więc były brawa dla zespołu, a nasi uczniowie – uczestnicy muzycznego projektu miłymi gestami pozdrowień zaznaczali swoją obecność w sali gimnastycznej podczas pokazu teledysku. Po chwili wśród starannie wykonanych przez nas portretów św. Mikołaja ochoczo i na 6+ zdaliśmy test ze znajomości tej lubianej przez nas osoby. Test przeprowadziła pani Agnieszka Szynalewska i Wiktoria Wojtala - Modrzejewska z 8a, prowadzące dzisiejsze spotkanie.

Później była już tylko mikołajkowa zabawa umilana występami chóru szkolnego „Do – Re – Mi”, klasy 3 c, pokazami kółka teatralnego Mała Maskarada”, tańcami „Roztańczonych Trójeczek, Julii Religi, grą na akordeonie Oliwiera Wirkusa. I właśnie wtedy pojawił się wyczekiwany Mikołaj. Poznaliśmy go od razu, wcale się nie zmienił. Skory był do tańca i zabawy. Razem zatańczyliśmy, pośpiewaliśmy, Mikołaj razem z naszymi gośćmi wręczył nagrody laureatom czterech konkursów szkolnych, a wszystkim uczniom i dzieciom z oddziału zerowego pokaźne słodkie niespodzianki! Mikołaju dziękujemy, Ty i Twoi pomocnicy jesteście wspaniali!

Nasz Mikołaj odwiedził SP3 w dwóch porach, rankiem witał się z młodszymi dziećmi, w południe cieszył się obecnością starszych uczniów, zmienił nawet swój wygląd, na bardziej dostojny, ale jakby się nie ubrał, zawsze zostanie świętym o najsłodszym sercu, hojnym do obdarowywania!

To był miły mikołajkowy dzień!

Laureaci konkursów rozstrzyganych 6 grudnia

Wyniki konkursu na ozdobę choinkową "Gwiazdka-gwiazdeczka"

Klasa "0"

I miejsce- Yaryna Berest
wyróżnienie: Nina Malinowska, Antoni Kalemba, Nataniel Kalemba

KLASY I

I miejsce:Antonina Jankowska kl.Id, Jan Płotka kl.Ib
II miejsce: Lilianna Kak kl.Ib
III miejsce:Zofia Trzebiatowska kl.Ib, Jakub Drywa kl.Ic
Wyróżnienie: Clara Machut kl.Ic, Dawid Mucha kl.Ia

KLASY II

I miejsce: Lena Drywa-Dyl kl.IIb
II miejsce: Natan Bonin IIa
III miejsce: Amelia Kuszmerek kl.IIb
Wyróżnienie: Arkadiusz Lipiński kl. IIa

KLASY III

I miejsce: Julia Słodkowska kl.IIIc
II miejsce: Lilianna Albrecht IIIb
III miejsce: Julia Pałubicka kl.IIIa
Wyróżnienie: Kornelia Gackowska kl.IIIc

Laureaci szkolnego konkursu plastycznego "Portret św. Mikołaja"

I miejsce – Lilianna Myszka kl. 0 „Jeżyki „, Maja Nowak – Ib
II miejsce – Anastazja Motylewska – IIIb, Arkadiusz Lipiński – IIa
III miejsce – Jakub Behrendt – IIa, Lena Wójcik - Id
wyróżnienia:
Cezary Girzelski – Ib
Aleksander Czerwiński – Id
Amelia Kuszmerek – IIb
Nina Fierek – IIIc
Nikola Ginter - IIc

wyniki etapu szkolnego konkursu piosenki i kolęd w j.angielskim

W wyniku eliminacji szkolnych wyróżnienia w konkursie piosenek i kolęd w języku angielskim otrzymują Cezary Girzelski z klasy 1B oraz Kornelia Kuklińska - Warszawska z klasy 8E. Natomiast w etapie powiatowym konkursu w Silnie naszą szkołę będzie reprezentować Nikola Helta z klasy 3C.