Stanęliśmy na międzynarodowym podium

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Stanęliśmy na międzynarodowym podium

Laury międzynarodowe Mistrzów posługiwania się klawiaturą!

Czechy w 2022 roku były organizatorami Międzynarodowych  Zawodów Zav w szybkim, perfekcyjnym i bezbłędnym pisaniu tekstów na klawiaturach komputerów. To zawody przeprowadzane on-line dla uczestników z różnych grup wiekowych . Udział mógł wziąć każdy pasjonat posługiwania się komputerem.

Gospodarze konkursu - Czesi słyną z z opracowania nowoczesnych technik szybkiego i bezwzrokowego pisania na klawiaturach. W Czechach popularny jest program „Szkoła – ZAV”  do nauki pisania na klawiaturze komputera dziesięciopalcową metodą bezwzrokową. Ten system pisania angażuje wszystkie palce rąk, przez co jest niezwykle szybki i sprawny. Jego twórcą jest Jaroslav Zaviacić z Pragi. Cały cykl szkoleniowy technik posługiwania się klawiaturami odbywa się na zasadzie prostego programu „Zav1”, który jest podobny do polskiego programu Mistrz klawiatury. Czesi osiągają w tej umiejętności spore sukcesy.

12 grudnia nasi uczniowie, którzy zdobyli najlepsze wyniki w tegorocznym konkursie ogólnopolskim "Mistrz klawiatury" wzięli udział w konkursie międzynarodowym Zav. Każdy indywidualnie zalogował się na wskazaną stronę internetową swoim indywidualnym loginem i hasłem i … dał z siebie wszystko startując w swojej grupie wiekowej. Ich wysiłek został zamieniony w  nie lada sukcesy

Nasi uczniowie zajęli:
3 miejsce  Martyna Gwizdała,
4 miejsce  Agata Urbanowicz,
5 miejsce Bartosz Kukliński

Brawo Mistrzowie! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Wyniki można było obserwować na żywo, relacja na stronie.