Świąteczny czas jasełek

Świąteczny czas jasełek

Magia Świąt coraz bliżej…

Po wymuszonej przerwie spowodowanej pandemią, wreszcie mogliśmy przeżyć wspólnie piękne, magiczne, świąteczne chwile uczestnicząc w szkolnych jasełkach.

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Karol Kołyszko, który nie tylko złożył przybyłym życzenia świąteczne, ale opowiedział także o prezentach jakie szkoła przygotowała dla swoich uczniów: jest to m.in. wspaniale przygotowana pracownia multimedialna z okularami gogle VR oraz innym nowoczesnym sprzętem na miarę XXI wieku - udostępnionym dla uczniów w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Obejrzeliśmy także teledysk grupy Roomx nagrany przy ogromnym współudziale naszych uczniów. Cieszy nas bardzo owo muzyczne wydarzenie, tym bardziej, że niesie ogromne pokojowe przesłanie, tak potrzebne, gdy niedaleko nas trwa wojna.

W sali gimnastycznej z uwagą przeżywaliśmy bożonarodzeniowe jasełka wprowadzające nas w świąteczny czas  zadumy, refleksji i kolęd.

Bardzo serdecznie dziękujemy za moc świątecznych wzruszeń wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedstawienia bożonarodzeniowego: paniom katechetkom, p. Agnieszce Szynalewskiej, p. Monice Fierek, nauczycielom edukacji wczesnoszkolenej - Hannie Kiedrowicz, Grażynie Jereczek a w szczególności: wspaniałym aktorom oraz klasie 3b - po raz kolejny przekonaliśmy się, że w naszej szkole nie brakuje talentów artystycznych! Byliście wspaniali!

Z przedstawieniem jasełkowym nierozerwalnie i tradycyjnie łączy się także szkolny jarmark świąteczny! Poszczególne stoiska oferowały przeróżne ozdoby, dekoracje i słodkości. Dużą popularnością cieszyła się również kawiarenka serwująca ciepłe napoje: kawę lub herbatkę zimową oraz wspaniałe ciasta przygotowane przez  rodziców uczniów.

Cieszymy się, że spędziliśmy ten czas wspólnie!