Pływacy z „trójki” na drugim miejscu

| Opublikowane w: Konkursy, Sport
Pływacy z „trójki” na drugim miejscu

W Parku Wodnym w Chojnicach rozegrano Igrzyska Dzieci w pływaniu drużynowym szkół podstawowych. Zawody zdominowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, zwyciężając zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Nasi pływacy znaleźli się na drugiej pozycji.

Zawody, zorganizował Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3, zgodnie z kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego. Podczas Igrzysk Dzieci w pływaniu drużynowym, uczniowie klas III-VI rywalizowali w sztafecie 8 x 25 m. stylem dowolnym. Każdy z uczestników sztafety wystartował również w indywidualnym wyścigu, wybierając jeden spośród czterech styli pływackich: styl dowolny, grzbietowy, klasyczny i motylkowy. Zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców triumfowali pływacy z piątki, którzy reprezentować będą powiat chojnicki podczas półfinałów wojewódzkich.

Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zajmując drugie miejsce.

Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowali: Antoni Lange, Aleksander Wójcik, Kewin Koliszewski, Borys Kowalczyk, Patryk Kitowski, Miłosz Wera, Konrad Skorupski, Szymon Nartowski, Gracjan Olkowski, Nadia Szymańska, Nikola Gemba, Roksana Skwierawska, Wiktoria Goss, Matylda Rodziewicz, Wanessa Rolbiecka,  Kinga Janicka, Karolina Kiedrowska.

Gratulujemy naszym pływakom!