Pixblocks bezpłatnie dla SP3

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Pixblocks bezpłatnie dla SP3

W roku 2022 nasz szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim teście “IT Fitnes” zrealizowanym w celu  pomiaru analfabetyzmu cyfrowego pod kątem kompetencji przyszłości. Badania przeprowadzano w całej Polsce. Interesowano się nie wiedzą teoretyczna uczniów, lecz praktyczną. Sprawdzano umiejętności w obszarach takich jak: sprawne, przemyślane i rozwijające posługiwanie sę internetem, bezpieczeństwo w sieci, znajomość systemów komputerowych,  media społecznościowe,  narzędzia biurowe oraz umiejętności z zakresu rozwiązywania bardziej złożonych problemów.

Podsumowanie tej akcji okazało się być mało zadowalające. Polska zdobyła 3 miejsce od końca na 27 państw z poziomem 46 % w szkołach podstawowych. Szkoły średnie miały jeszcze słabszy wynik.

Wyniki skłoniły szkołę do zainwestowania w aplikację do nauki programowania dla dzieci w szkole i w domu. Pixblocks- to akademia programowania, która oferuje płatne kursy dla dzieci. Znaczna liczba rodziców korzysta już z tej formy edukacji domowej. My chcielibyśmy, aby ta forma nauki,  bardzo zadowalająca nawet najbardziej opornych  na programowanie, była bezpłatna dla naszych podopiecznych. Od tego roku na lekcjach informatyki będą mogli uczyć się wszyscy. Chętni uczniowie będą mogli zdobywać dodatkowe oceny pracując w domu, pod nadzorem nauczyciela, który będzie miał dostęp do zadań na swojej platformie.

W ramach zakupionej aplikacji przez szkołę uczniowie dostaną login i hasło od nauczyciela informatyki, dzięki któremu będą mogli wejść do akademii.

Aplikacja jest naszą odpowiedzią na wyzwania teraźniejszego i przyszłego rynku pracy. Pozwala w przystępny sposób wprowadzać dzieci od najmłodszych lat w fascynujący świat programowania oraz zdobywać podstawy niezbędne do dalszego rozwijania kompetencji przyszłości.

Misją wprowadzenia do szkoły aplikacji jest zachęcenie do zainteresowania się programowaniem, o którym  Bill Gates mówił tak:

„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu.

Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia

o rzeczach niezwiązanych z informatyką.”

Wykształcenie pewnych nawyków już w najwcześniejszym etapie ścieżki edukacyjnej daje możliwość  ukierunkowania rozwóju dziecka pod kątem jego pozycji na rynku pracy w przyszłości.

Program wspierany jest przez MEN, od lutego jest płatny.