Projektujemy modele 3d

| Opublikowane w: Aktualności, Laboratoria przyszłości
Projektujemy modele 3d

W tym tygodniu nasi uczniowie dzięki zakupionemu sprzetowi z programu Laboratoria przyszłości mogli zobaczyć pracę drukarki 3d. Na początek swojej pracy w nowej sali postanowili ściągnąć gotowy wydruk z drukarki, która pracuje u nas prawie bez przerw. Najdłuższy projekt drukował się  aż 36 godzin. Zainteresowanie było tak ogromne, że już na pierwszych lekcjach uczniowie chcieli poznać programy do modelowania 3d i zaczęli tworzyć swoje pierwsze projekty. Używaliśmy programu 3d Playground z skrimarketu oraz Tickercad. Powstawały place zabaw, sky park, sanie Mikołaja, breloki, kotki, pieski, domy a właściwie to wille ;) wszystko to w programie do modelowania kształtów i brył. Najciekawsze projekty będziemy drukować na kolejnych lekcjach.

Projektowanie figur w 3D uczniom sprawiało niesamowitą frajdę a tym samym kształtowała się ich wyobraźnia przestrzenna. Uczniowie pokazali, że wyobraźnia ich nie ogranicza. Z niecierpliwością czekają na dalsze lekcje w nowoczesnej sali.