ZA OTWARTYMI DRZWIAMI TRÓJKI - 10 LUTEGO 2023 r.

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
ZA OTWARTYMI DRZWIAMI TRÓJKI - 10 LUTEGO 2023 r.

Dnia 10 lutego 2023 roku społeczność szkolna SP3 po raz kolejny “otworzyła się” dla odwiedzających. Szkoła w piątkowe popołudnie gościła swych przyszłych uczniów oraz ich rodziców i bliskich. Obecni byli też szczególni goście szkoły, pan Grzegorz Czarnowski dyrektor Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Chojnicach, pan Łukasz Kreja - Główny specjalista do spraw Projektów IT Pestar w Starogardzie Gdańskim, który udzielił placówce wszechstronnej pomocy merytoryczno – projektowej przy tworzeniu sali Laboratoria Przyszłości, pan Janusz Szczepański, Zastępca Wójta Gminy Chojnice, pan Łukasz Masiak, przewodniczący Rady Rodziców SP nr 3.

Przybyłych powitał dyrektor szkoły Karol Kołyszko, który opowiedział o strukturze szkoły oraz zmianach jakie nastąpiły w budynku na przestrzeni ostatnich lat. Przedsięwzięcia bardzo unowocześniły placówkę. Były to: dobudowa nowego skrzydła budynku oraz obszernej, wygodnej stołówki szkolnej tak potrzebnej użytkownikom, zastosowanie przy wejściach nowoczesnych, zwiększających bezpieczeństwo systemów technologicznych związanych z możliwością wchodzenia do szkoły tylko za pomocą zakodowanych kart. Cieszy też wspaniale wyposażona nowa sala terapeutyczna. Funkcjonuje już w szkole najnowszy nabytek – nowatorska sala  Laboratoria Przyszłości oraz dająca już energię elektryczną szkolna fotowoltaika na dachu sali gimnastycznej.

Szkoła to przede wszystkich ludzie - pan dyrektor opowiedział  również o kadrze pedagogicznej pracującej w SP nr 3, która oferuje uczniom wszechstronną pomoc w rozwoju, przezwyciężaniu trudności oraz zdobywaniu nowych umiejętności i wiadomości.

Specjalnie dla gości na szkolnej scenie wystąpili uczniowie: zespół „Roztańczone Trójeczki”,  chór szkolny, teatr „Maskarada”, dzieci z oddziałów zerowych Przedszkola nr 3 w Chojnicach, szkolny oddział zerowy SP3 – Sówki oraz nasze wspaniałe tancerki Nadia Szymańska w duecie z partnerem oraz tańcząca solistka Julia Religa.

Przy okazji prezentacji szkoły nastąpiło symboliczne otwarcie sali  Laboratoria Przyszłości. To sala wspaniale i nowocześnie wyposażona w sprzęt na miarę XXI wieku, m.in. w drukarki 3D oraz okulary VR. Salę oddano już do dyspozycji uczniów i nauczycieli, odbywają się w niej zajęcia z różnych przedmiotów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali nasi znamienici goście: pan Grzegorz Czarnowski, pan Łukasz Kreja. W symbolicznym otwarciu uczestniczyli też przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP nr 3.

Po wrażeniach artystycznych w sali gimnastycznej oraz otwarciu Laboratorium Przyszłości wszyscy udali się w zorganizowanych grupach na wycieczkę po szkolnych murach. Trasa wiodła według pięciu przystanków, gdzie zorganizowano dla dzieci zajęcia pod hasłami: umysł, zabawa, laboratorium, przyroda, teatr. Podczas zwiedzania opiekunowie wraz z dziećmi mieli możliwość “zajrzenia” do każdej sali i porozmawiania z nauczycielami, a także zatrzymania się przy przygotowanych stoiskach tematycznych, oferujących mnóstwo atrakcji. Na wszystkich czekały także drobne upominki : firmowe ciasteczka z logiem szkoły, ołówki, foldery, kolorowanki, słodki poczęstunek. W sekretariacie szkoły można było od razu dopełnić formalności i dokonać zapisu dzieci do szkoły.

Dziękujemy za liczne przybycie i zainteresowanie ofertą   naszej placówki! Ze swojej strony zapewniamy, że jest to dobry wybór i dopełnimy wszelkich starań, aby małe pociechy czuły się w szkole jak najlepiej! Do zobaczenia we wrześniu!