Niech mierzą dobry czas!

Niech mierzą dobry czas!

Z okazji Światowego Dnia Chorego, 6 lutego 2023 r. przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę złotówek na zakup ściennych zegarów dla Chojnickiego Hospicjum Aniołowo. Zebrane pieniądze wystarczyły na zakup 20 zegarów, które 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, delegacja z naszej szkoły - panie Monika Wierzbicka i Joanna Orlikowska oraz uczniowie Alan Kosmala i Nikodem Orlikowski  zawieźli do hospicjum.

Tam bardzo miło przyjęły i ugościły nas panie: prezes Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum, pani Małgorzata Kaczmarek oraz dyrektor hospicjum, pani Izabela Wodowska. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda praca i codzienne życie w hospicjum, dowiedzieliśmy się, jak chorzy spędzają czas, a także jak my możemy pomagać czy umilić im czas.

Spotkanie z okazji Światowego Święta Chorych było naszym pierwszym w hospicjum, ale już dziś wiemy, że nie ostatnim. Warto pomagać! Warto być obok potrzebujących wsparcia osób! Nasze podarunki bardzo podobały się podopiecznym hospicjum. Cieszymy się, że tak potrzebne przedmioty - zegary będą w salach chorych. Niech odmierzają zawsze dobry czas!

Z serca bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom każdej włożonej do naszej skarbonki złotówki! Razem podarowaliśmy sporo dobra!