Laboratorium Przyszłości - konstrukcje z klocków SkriKit w klasie 3B

| Opublikowane w: Aktualności, Laboratoria przyszłości
Laboratorium Przyszłości - konstrukcje z klocków SkriKit w klasie 3B

Klasa 3B rozpoczęła przygodę z klockami edukacyjnymi SkriKit. Klocki te rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, planowania i organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń elementów konstrukcyjnych w praktyce. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z możliwościami zestawu konstrukcyjnego oraz dowiedzieli się, jak zbudowane są i do czego służą poszczególne jego części. Następnie mali konstruktorzy z wielkim skupieniem i zaangażowaniem według własnych umiejętności oraz wyobraźni tworzyli swoje konstrukcje. Głównymi bohaterami dzisiejszego spotkania w większości były modele zwierząt. To były bardzo ciekawe zajęcia, a dzieci miały okazję wykazać się swoją kreatywnością!

Pracę dzieci można również zobaczyć na filmie, który został zmontowany i nagrany dzięki sprzętom i oprogramowaniu z laboratorii przyszłości. W filmie wykorzystano utwór goodbye_ccby_commmorancy_-_Put_the_Needle_Down_(Groovy_Mix).