Uczniowie 1c w bibliotece szkolnej!

Uczniowie 1c w bibliotece szkolnej!

Uczniowie 1c zostali wczoraj, 17 lutego 2023 roku uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Już wcześniej odwiedzali bibliotekę indywidualnie poszukując i wypożyczając ulubione książki, ale to wczoraj złożyli uroczyste ślubowanie, że będą zawsze książki lubić i bardzo je szanować i ... czytać. Pierwszoklasiści świetnie czuli się w bibliotece i dobrze poznali jej wnętrza i księgozbiór. Nie zabrakło też czasu na zabawę, zgadywanki i egzamin czytelnika. Wszyscy uczniowie zdali go wybornie, toteż uroczyście pasowano ich na czytelników. Zostali też obdarowani wyprawkami czytelniczymi - książkami i literowymi układankami otrzymanymi przez szkołę w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.