Stop wojnie!

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Stop wojnie!

24 lutego 2023 mija już 365 dni od napaści Rosji na Ukrainę. Od 365 dni na ukraińskie miasta, wsie, pola spadają bomby. Giną żołnierze, cywile, giną dzieci. Miliony ludzi musiało opuścić swoje domy i zamieszkać poza granicami Ukrainy. Dowiedzieliśmy się o strasznych mordach w wielu ukraińskich miastach, małych miejscowościach i wsiach. Niektóre, jak Bucza będą od teraz utożsamiane z miejscami ludobójstwa. Nie tak wyobrażaliśmy sobie świat w XXI wieku!
Dzisiaj w rocznicę niecnych działań wojennych Rosji, która dała się poznać jako agresor, najeźdźca i napastnik, wzięliśmy udział w happeningu przeciwko wojnie.
Delegacje dzieci i młodzieży z chojnickich szkół podstawowych zebrały się na chojnickim Starym Rynku, by wyrazić swoje NIE przeciwko barbarzyńskiej agresji Rosji. Reprezentowała nas klasa 8b z panem Piotrem Skorupskim. Klasa przygotowała antywojenne plakaty i emblematy. W naszym imieniu Paula Fryca z Samorządu Uczniowskiego oraz przewodniczący Rady Rodziców SP nr 3, pan Łukasz Masiak odczytali apele i przemówienia. Wyrazili nasz sprzeciw przeciwko złu i wojnie. Zawsze będziemy się temu sprzeciwiać. Zawsze będziemy się opowiadać po stronie ludzi krzywdzonych, napadanych. Dlatego cały czas intensywnie pomagamy im wespół z naszymi rodzinami i nauczycielami. Tak jak umiemy i możemy. Teraz ukraińskie dzieci uczą się razem w nami, w naszych szkołach – przedszkolach. Podaliśmy im pomocne dłonie i otworzyliśmy nasze serca. Inicjowaliśmy akcje charytatywne, zebraliśmy żywność, odzież dla potrzebujących, przybory szkolne dla naszych kolegów. I będziemy nadal pomagać, z całych sił  i woli naszych serc.

Wzięliśmy udział w nagraniu teledysku Zespołu Roomx z Chojnic wyrażając swoją pacyfistyczną postawę, którą bardzo podkreślają słowa piosenki. Dzisiaj nagranie Roomx z naszym udziałem wybrzmiało podczas happeningu na chojnickim Starym Rynku, a my przypominamy je tutaj . To nasz muzyczny manifest, bo przecież świat to nasz wspólny dom, chcemy, by był szczęśliwy, spokojny dla wszystkich, bez wojny, bez napaści i zbrodni.
Chcemy lepszego świata!
Pamiętajmy też o słowach Johna Fitzgeralda Kennedy`ego wypowiedzianych dawno temu, a przypomnianych dzisiaj przez pana Łukasza Masiaka:
„Ludzkość musi położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres ludzkości”

Przemówienie Pauli Frycy, Samorząd Uczniowski SP3, 24.02.2023 r.

Przemówienie pana Łukasza Masiaka, przewodniczącego Rady Rodziców SP nr 3, 24.02.2023 r.

relacja z happeningu portal chojnice.com