Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego i Plastycznego „Rytm i Melodia”

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
 Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego i Plastycznego „Rytm i Melodia”

Eliminacje do II etapu Międzyszkolnego

Z grupy wiekowej szkoła podstawowa klasy 7-8 do II Etapu MiędzyszkolnegoWojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Rytm i melodia” szkolna komisja z udziałem pań M. Fierek i A. Wojcik wyłoniła ucznia Huberta Choińskiego, z klasy 7 „a”. Hubert zapisał własny wiersz odwołujący się do sentencji Jeremiego Przybory: „Piosenka jest dobra na wszystko”. Stworzył w ten sposób „obraz muzyki” jej rytm i melodię w autorskim wierszu „Zima z nami jest”.

Do II etapu zmagań plastycznych Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Rytm i melodia” p. Monika Fierek i p. Hanna Kiedrowska wyłoniły z grupy wiekowej klas 4-8:
- Natalię Sikorską, z klasy 4 „b”,
- Marcelinę Gibowską, z klasy 4 „b”,
- Olgę Gołuńską, z klasy 5 „b”,
- Patrycję Licę, z klasy 6 ”a”,
- Anielę Żywicką, z klasy 6 „a”,
- Ninę Sarnowską, z klasy 6 „b”,
- Alicję Lehmann, z klasy 6 „b”,
- Julię Andrzejewską, z klasy 6 „c”,
- Amelię Hinc, z klasy 6 „c”.
Uczniowie w finale zmagań poetyckich i plastycznych będą walczyć o nagrody oraz uhonorowanie zwycięskim tytułem GRAND PRIX – dla najlepszego wiersza wszystkich kategorii w Damnie, a w konkursie plastycznym - wszystkich dzieł malarskich. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i szczęścia w kolejnym etapie
konkursu.