„Trójka” najlepsza wśród dziewcząt

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
„Trójka” najlepsza wśród dziewcząt

Za nami rozgrywki piłki ręcznej szkół podstawowych. W tym roku reprezentacje naszej szkoły spisały się bardzo dobrze. Drużyny dziewcząt triumfowały w miejskich igrzyskach. Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, jak co roku odbyły się zgodnie z kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego. Gospodarzami tegorocznych rozgrywek była Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje chojnickich szkół podstawowych. Naszą szkołę uczniowie reprezentowali w dwóch kategoriach wiekowych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta wzięli udział w Igrzyskach Dzieci czyli zawodach klas 4-6, oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli drużyny klas 7-8. Tegoroczne rozgrywki były bardzo udane szczególnie dla naszych dziewcząt. W Igrzyskach Dzieci, ekipa SP 3, po zwycięstwach nad SP 8 i SP 1, zajęła pierwsze miejsce. Starsze dziewczęta również okazały się najlepsze w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, pokonując reprezentantki SP 1, SP 5 i SP 8. Obie drużyny awansowały do rozgrywek powiatowych. Niestety w Czersku, nasze reprezentantki zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci jak i Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęły trzecie miejsce. Chłopcy młodsi w miejskich Igrzyskach Dzieci zajęli drugie miejsce, ulegając w finale SP 8. Starsi chłopcy w miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęli 5 miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Jan Chalubowicz, Aleksander Wójcik, Dawid Czerniewski, Mateusz Dorawa, Rostyslaw Hrysyk, Jan Klapa, Szymon Mrugalski, Nikodem Kulesza, Nikolas Seniw, Symeon Zblewski, Tymoteusz Żalikowski, Laura Goss, Mariami Masuradze, Wiktoria Modrzejewska, Patrycja Radtke, Daria Skórczewska, Julia Szóstak, Nadia Szymańska, Maryna Tsynkun, Agnieszka Zilse, Amelia Zblewska.
Igrzyska Dzieci: Oliwier Bonik, Mateusz Budryca, Tomasz Górny, Szymon Lewandowski, Szymon Nalewaj, Nikodem Orlikowski, Oliwier Skiba, Oskar Zamożny, Karol Żywicki, Milena Ginter, Lena Bystrzycka, Olga Gołuńska, Zofia Lewińska, Patrycja Lica, Paulina Radtke, Agata Sobczyk, Zuzanna Sawicka, Nikola Blumowska, Martyna Wirkus.
Wyniki zawodów powiatowych:
Igrzyska Dzieci dziewcząt:
SP 3 – Nowa Cerkiew 0:7
SP 3 – SP 2 Czersk 3:11
Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt:
SP 3 – SP Charzykowy 2:9
SP 3 – SP 2 Czersk 0 :16