Ze scootie Go programowanie to zabawa!

| Opublikowane w: Aktualności, Laboratoria przyszłości
Ze scootie Go programowanie to zabawa!

Dzięki grze zakupionej przez szkołę, nasi uczniowie na lekcji informatyki uczą się poprzez zabawę. W przyjaznej sali z projektu laboratoria przyszłości poszerzają swoje zainteresowania i naturalną ciekawość, którą rozbudza mały robocik.

Scootie Go to gra, która zapoznaje w przyjazny i interesujący dla dzieci i młodzieży sposób z programowaniem. W połączeniu z niesamowitymi przygodami, łamigłówkami i barwnymi bohaterami pozwala na rozpoczęcie przygody z programowaniem już od najmłodszych lat.

W serii gier edukacyjnych Scottie Go! przyjazny kosmita, przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach gracze zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.

W grze istnieją cztery rodzaje bloczków: bloczki poleceń, bloczki funkcyjne, bloczki wyzwalające i bloczki instrukcji sterujących. Umożliwia to poznanie pojęć takich jak pętle, instrukcje warunkowe, zmienne, funkcje, parametry itp.