Lekcja z Robotem

| Opublikowane w: Aktualności, Laboratoria przyszłości
Lekcja z Robotem

W ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości" ucznnice klasy 7 na lekcjach informatyki składały roboty ,,SkriBot".

Robot edukacyjny SkriBot składa się z elementów do samodzielnego złożenia. W trakcie montażu robota, dzieci zdobywają wiedzę z zakresu podstaw mechaniki i elektroniki, a w dalszych etapach również programowania na różnych poziomach zaawansowania.

  • Konstruowanie – tworząc konstrukcje robota, uczniowie nie tylko poznają świat inżynierii i rozwijają zdolności manualne, ale także uczą się organizacji pracy.
  • Elektronika – zestaw składa się z elementów do samodzielnego montażu, dzięki samodzielnemu podłączeniu elementów elektronicznych, dzieci poznają działanie mikrokontrolerów oraz podstawy elektroniki.
  • Programowanie – zdobyta wiedza i umiejętności programistyczne, pozwolą odkrywać i stosować w praktyce zróżnicowane technologie.

Dzięki kreatorowi do projektowania on line, mogą również tworzyć nowy wygląd i zmieniać jego funkcjonalności. Kreatywność, umiejętności manualne, zastosowanie różnego rodzaju połączeń w praktyce oraz zdobycie podstawowych umiejętności XXI w. to tylko niektóre korzyści płynące z nauki i zabawy z tym robotem edukacyjnym dla dzieci.