Dzieciństwo wierszem malowane - szkolny konkurs recytatorski

Dzieciństwo wierszem malowane - szkolny konkurs recytatorski

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny czy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, ale również Światowy Dzień Poezji. W związku z tym w szkolnej harcówce miało miejsce prawdziwe święto poezji - szkolny etap konkursu recytatorskiego “Dzieciństwo wierszem malowane”. Jury w składzie: Joanna Orlikowska, Grażyna Jereczek oraz Anna Czajkowska wysłuchało pięknych prezentacji utworów poetyckich i przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria klas 1-3:

1 miejsce Cezary Girzelski kl. 1b

2 miejsce Pola Wojewska kl. 1a

3 miejsce Kacper Owśnicki kl. 3a

• Julia Deptuła kl. 1c

• Zofia Krakowiak kl. 3c

• Emila Glasa kl. 2c

kategoria klas 4-6

1 miejsce Oliwier Cieśliński kl. 5b

2 miejsce Oliwier Bonik kl. 6a

3 miejsce Alicja Kempińska kl. 6a

• Nadia Kurlandt kl. 5b

• Antoni Trzebiatowski kl. 5a

kategoria klas 7-8

1 miejsce Maja Szyca kl. 8b

2 miejsce Helena Brzezińska kl. 8b

3 miejsce Martyna Prabucka kl. 8b

• Antonina Lewińska kl. 7b

• Nikodem Fierek kl. 8b

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, nie tylko zwycięzcom, słuchanie Waszych wystąpień było wielką przyjemnością!

Na miejskim etapie konkursu 27 marca w Chojnickim Centrum Kultury naszą szkołę będą reprezentować:

• w kategorii klas 1-3 : Cezary Girzelski, Pola Wojewska, Kacper Owśnicki oraz Emila Glasa;

• w kategorii klas 4-6 : Oliwier Cieśliński, Oliwier Bonik, Alicja Kempińska oraz Nadia Kurlandt

• w kategorii klas 7-8 : Maja Szyca, Helena Brzezińska, Martyna Prabucka, Antonina Lewińska.

Trzymamy mocno kciuki!