XVI Wojewódzkim Konkurs Matematyczno-Plastyczny

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
XVI Wojewódzkim Konkurs Matematyczno-Plastyczny
23 marca 2023 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w XVI Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Silnie. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni przestrzennej uczniów poprzez wypowiedź plastyczną, wyobraźni potrzebnej zarówno na lekcjach matematyki, jak i w życiu codziennym, popularyzowanie geometrii za pomocą plastyki, rozwijanie inwencji twórczej uczniów oraz przełamywanie niechęci do matematyki.
Z naszej szkoły w kategorii klas IV "Świat trójkątów" III miejsce otrzymała Katarzyna Piesik z klasy 4a, natomiast w kategorii klas VII "Skala w życiu codziennym" również III miejsce otrzymał Bartosz Januszewski z klasy 7a.
Gratulujemy Kasi i Bartkowi oraz wszystkim uczniom, którzy wykonali bardzo twórcze prace na ten konkurs!