Nasi zdolni - Maria

Nasi zdolni - Maria

„Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie.

Reszta to już tylko kwestia wytrwałości.”

(Amelia Earhart)

Dzisiaj, tuż po uzyskaniu przez szkołę wyników z tegorocznej Pomorskiej Ligi Zadaniowej chcielibyśmy przedstawić wam jej finalistkę i laureatkę - Marię Woźniczkę z klasy VIIIb.
Maria jest bardzo uzdolnioną uczennicą, systematycznie, z zapałem i werwą rozwija swoje zainteresowania, jest bystra i ma wielkie osiągnięcia na polu poszerzania swojej wiedzy, co przekłada się na  osiąganie przez uczennicę prestiżowych sukcesów i wyników w konkursach.

Marię, jej koleżanki i koledzy z klasy, a także uczący nauczyciele poznali jako osobę otwartą na pomysły i przedsięwzięcia szkolne. Chętnie włącza się w prace na rzecz szkoły, jest zawsze osobą bardzo odpowiedzialną za powierzone obowiązki i zadania. Po prostu można na niej polegać (Jak na Zawiszy!). Jest sumienna, miła, koleżeńska, chętnie służy pomocą i wsparciem. Przy tym zachowuje skromność, jest przykładem dla innych i bardzo szanuje cudze poglądy, a pogodnym, otwartym nastawieniem zjednuje sobie środowisko. Działa aktywnie w harcerstwie (40 Drużyna im Zawiszy Czarnego w SP3), zawsze chętnie wspiera  szkolne inicjatywy  (zbiórki charytatywne, występy muzyczne, udział w apelach okolicznościowych, nagrywanie profesjonalnego teledysku o wydźwięku antywojennym, do którego zaprosił uczniów naszej szkoły chojnicki zespół Roomx), chętnie udziela się w występach szkolnych na polu teatralnym i wokalno – muzycznym.
W tym roku ukończy szkołę podstawową, a nagród, wyróżnień na swoim koncie ma naprawdę bardzo wiele, aż trudno je wszystkie zliczyć! Jest z nami od klasy szóstej, kiedy to przeprowadziła się do Chojnic wraz z rodziną.

Obecnie uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne z informatyki realizowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – powiat chojnicki”. Otrzymała w czerwcu 2022 roku stypendium przeznaczone na realizację celów edukacyjnych związanych z rozwojem uzdolnień.

Osiągnięcia Marii (wybór):

- Nagroda Burmistrza Miasta Czersk (2018 r.)

- Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły i Rady Rodziców (2021 r.)

- Laureatka ( I miejsce) Ogólnopolskiego Konkursu X Dyktando Niepodległościowe „Po polsku historii dla uczniów klas VII – VIII w województwie pomorskim w roku szkolnym 2022/2023); 2022 r.

- wyróżnienie za wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny ( 2022 r.)

- udział w etapie finałowym XIII Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej dla klas 7- 8 ( 2021 r.)

- I miejsce w III Powiatowym Konkursie Piosenki Popularnej
(2022 r.)

- laureatka II stopnia w olimpiadzie wiedzy j. angielskiego Archimedes (2022 r.)

- Laureatka 12 edycji Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” (2021 r.)

- I miejsce w III Powiatowym Konkursie kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim, kategoria kl. IV – VI, soliści (2020 r.)

- I miejsce w pierwszej edycji  Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów kl. I – III Keep Calm and Learn English (2018 r.)

- III miejsce w Powiatowym Konkursie Humanistyczno – Przyrodniczym „Ortografia w przyrodzie” (2022 r.)

- udział w finale Wojewódzkiego konkursu biblijnego Diecezji Pelplińskiej (2022 r.)

- 4 miejsce w Województwie w Międzynarodowej Olimpiadzie J. Angielskiego „The Big  Chalenge” (2022 r.)

- III miejsce w Powiatowym Konkursie Muzycznym „Śpiewam z sercem. Tak jak umiem” (2022 r.)

- wyróżnienie w Miejsko –Gminnym Konkursie Plastycznym „Podróże po Europie. Litwa” (2022 r.)

Osiągnięcia szkolne:

- I miejsce w szkolnym konkursie piosenki zimowej (2022 r.)

- I miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym j. angielskiego (2022 r.)

- I miejsce w szkolnym konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (2022 r.)

- II miejsce w szkolnym konkursie „Moja ulubiona piosenka”
(2022 r.)

- I miejsce w Konkursie o książkach i prawach autorskich (2022 r.)

- I miejsce w Szkolnym konkursie o mieście, szkole i jej patronie” (2022 r.)

- Mistrz matematyki w szkolnym konkursie matematycznym Szkolnych Dni z Patronem (2022 r.)

Kilka dni temu przybyły jeszcze dwa ważne dokonania Marysi z tegorocznej Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”, 2023 r.

Są to: tytuł finalisty etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii dla uczniów klas VII i VIII
oraz tytuł laureata – III miejsce, etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z fizyki dla uczniów klas VII i VIII

Dyplomy za te prestiżowe osiągnięcia wręczył Marii Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, Karol Kołyszko wraz z wychowawczynią Anną Krygier – Bajerowską.

Przy okazji Marysia zdradziła nieco informacji o zainteresowaniach, które systematycznie rozwija i planach na przyszłość. Interesuje się matematyką, informatyką, językami obcymi (angielskim, niemieckim , hiszpańskim), lubi grę na pianinie i gitarze (uczęszcza na dodatkowe zajęcia prywatnego ogniska muzycznego w klasie fortepianu). Ceni robótki ręczne rozwijając sztukę szydełkowania. Kocha słuchanie dobrej muzyki. Pragnie kontynuować naukę w liceum. Już dzisiaj wybrałaby profil matematyczno – fizyczny. W przyszłości skłania się ku studiom informatycznym.

Marysiu życzymy Ci spełnienia wszystkich planów i jeszcze wielu sukcesów! Jesteśmy bardzo dumni z Twojej uczniowskiej postawy i już zrealizowanych osiągnięć. Brawo Ty!