Powiatowy Konkurs Humanistyczno - Przyrodniczy

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Powiatowy Konkurs Humanistyczno - Przyrodniczy

Do grona zwycięzców Powiatowego Konkursu Humanistyczno - Przyrodniczego „Ortografia w przyrodzie” w 2023 roku dołączyli kolejni uczniowie SP nr3: Amelia Hinc, kl. 6c (II miejsce); Klaudia Pelowska i Adam Januszewski, kl. 7b (wyróżnienia). W tym roku szkolnym odbyła się juz XXII edycja tego bardzo lubianego i popularnego konkursu. Dyplomy i nagrody za przygotowanie prac konkursowych - ulotek z ciekawostkami o zwierzętach, wręczono uczniom podczas uroczystości w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie. Hasło tegorocznego konkursu to: „Znam więc chronię”. Amelia startowała w kategorii klas szóstych: Ptaki (gągoł, nurogęś, zimorodek). Klaudia i Adam w kategorii klas siódmych: Ryby (koza, szczupak, sielawa). Uczniami podczas pracy nad zadaniami konkursowymi opiekowała się pani Bernadeta Kolarzyk.

Przyrodnikom bardzo gratulujemy prestiżowego zwycięstwa, dodajmy, że w konkursie uczestniczyli uczniowie z siedemnastu szkół podstawowych z powiatu chojnickiego. W sumie brały w nim udział 164 osoby i tyleż prac konkursowych do oceny wpłynęło do jurorów konkursu.
Po uroczystości wręczenia dyplomów i upominków wszyscy nagrodzeni mogli zwiedzić Muzeum Przyrodnicze PNBT oraz Zagrodę Pokazową Zwierząt w Chocińskim Młynie, z czego skwapliwie nasi przyrodnicy skorzystali.

Drodzy uczniowie bardzo Wam gratulujemy! Tak trzymać! Przyrodę należy nie tylko znać i chronić, ale także popularyzować jej treści, co umiejętnie uczyniliście tworząc konkursowe prace! Brawo WY!