Tydzień języków obcych

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Tydzień języków obcych

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach od 13 do 17 marca jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego i języka niemieckiego. W czasie tego tygodnia odbywały się szkolne konkursy w klasach I-III oraz IV-VIII. Powstały piękne pocztówki z krajów anglojęzycznych. Starsi uczniowie zmagali się z dyktandem w języku niemieckim oraz quizem wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz testem wiedzy o krajach anglojęzycznych. Na zajęciach  języka angielskiego odbywały się lekcje kulturowe, a w szkole pojawiły się dekoracje z okazji Tygodnia Języków Obcych. 17 marca na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznawali tradycje i symbole dnia świętego Patryka. Tego dnia młodsi i starsi uczniowie byli ubrani na zielono.

wyniki poszczególnych konkursów:

1. wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego: pocztówka z zagranicy dla klas I-III

I miejsce Jakub Behrendt IIa

II miejsce Klara Lewińska Ib

III miejsce Pola Wojewska Ia oraz Remigiusz Knitter Ib

Wyróżnienia: Paweł Gawlik Id, Dawid Mucha Ia, Julia Ginter Ib, Nikola Zielińska Ib, Jagoda Szynalewska IIa

1. wyniki szkolnego testu wiedzy o krajach anglojęzycznych dla klas IV-VIII

I miejsce Maria Woźniczka 8b

II miejsce Jan Chałubowicz 8a

III miejsce Wiktoria Wojtala Modrzejewska 8a

1. wyniki szkolnego dyktanda w j.niemieckim dla kl VII:

I miejsce Krystian Ernst 7c

II miejsce Paula Fryca 7b

III miejsce Lena Bardelska 7b

1. wyniki szkolnego testu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla klas VIII:

I miejsce Maria Woźniczka 8b

II miejsce Konstancja Welter 8b

III miejsce Nikodem Kulesza 8d

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy.

Nauczyciele języków obcych SP3 Chojnice