Turniej BRD w SP3 wygrali gospodarze

| Opublikowane w: Aktualności
Turniej BRD w SP3 wygrali gospodarze

Nikodem Fierek ze Szkoły Podstawowej nr 3 zwyciężył w kategorii indywidualnej uczniów klas starszych w miejskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji drużynowej, triumfowała ekipa z chojnickiej „Trójki”.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma na celu działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez m.in. popularyzowanie zasad ruchu drogowego. Uczestnicy turnieju muszą wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale również umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem.

Turniej BRD, jak co roku,  odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali młodsi aspiranci z Powiatowej Komendy Policji: Łukasz Kawalec, Marcin Osowski i Roman Woźniczka. W zawodach wystartowały reprezentacje chojnickich szkół podstawowych, rywalizując w dwóch kategoriach wiekowych.

„Ósemka” przed „piątką”

Do rywalizacji w grupie młodszej przystąpiły dwie reprezentacje chojnickich podstawówek. Zwyciężyła ekipa Szkoły Podstawowej nr 8, wyprzedzając drużynę z „piątki”. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej z testem wiedzy, pierwszą pomocą oraz jazdą rowerem po torze przeszkód poradzili sobie uczniowie SP 8. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Botcher, drugi był Maksymilian Lonski, a trzeci Adam Zdyb. Opiekunem zwycięzców jest pani Joanna Pondo.

Nikodem najlepszy po raz kolejny

W grupie starszej najlepsi okazali się gospodarze turnieju, pod opieką pani Joanny Jaster. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 pokonali reprezentantów chojnickiej „ósemki” oraz „piątki”. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Nikodem Fierek z SP 3, ubiegłoroczny zwycięzca roweru w turnieju powiatowym. Drugie miejsce zajął Franciszek Ciołek z SP 8, wyprzedzając trzeciego - Kacpra Klóskowskiego z SP 3.

Już w maju kolejny etap turnieju. Zwycięzcy miejskiego turnieju przystąpią do zawodów powiatowych, które również odbędą się w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju kuratoryjnego BRD czuwa, jak co roku –  pan Piotr Skorupski z SP 3.

tekst i fot. jj