26 rocznica nadania szkole imienia

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
26 rocznica nadania szkole imienia

Rocznica nadania szkole imienia i przekazania sztandaru

W piątek 24 listopada 2023 roku wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na uroczyste apele z okazji obchodów 26 rocznicy nadania szkole imienia Pamięci Kolejarzy Chojnickich. Była okazja powspominania ważnych wydarzeń w dziejach szkoły oraz wspólnej zabawy, której ton nadawał przygotowany  z tej okazji program artystyczny i występujący na scenie uczniowie.  Jak tradycja każe zaczęliśmy od zaśpiewania hymnu szkolnego i prezentacji migawek z dnia 25 listopada 1997 roku przekazanych nam za pomocą multimediów, w tym filmu o symbolach szkoły. Ważne dla społeczności szkolnej było  złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku Pomordowanych Kolejarzy 1939-1945. W naszym imieniu uczyniła to delegacja uczniów. To nasz znak pamięci i hołd złożony patronowi szkoły.

W dniu święta szkoły były też kwiaty dla … całej naszej placówki. Nasze obecne zespoły klasowe darowały je w ozdobnych doniczkach. To miły gest. Kwiaty wyeksponujemy w holu szkoły na parterze. Tu będzie nas cieszył ich widok i urok, a dyżurni szkolni i niezawodna w opiece nad roślinami, pani Danusia, bardzo o nie zadbają.

W przededniu imienin Kaś i Katarzyn, złożyliśmy miłe życzenia wszystkim Katarzynom, pracownicom i uczennicom naszej szkoły, wszak to imię patronuje dniu naszego święta. Miłym akcentem było też stworzenia wagoników z naszymi imionami, które umieszczone zostały w elementach dekoracji sali gimnastycznej. To symbol. Teraz my, podobnie jak wcześniej absolwenci naszej szkoły, jesteśmy szkolną społecznością. Niech więc trwają nasze imiona w kolejowym szyku  i niech, jak kolejowy szereg, podążają w przyszłość!
Miło było też posłuchać wspomnień pana Łukasza Masiaka, przewodniczącego Rady Rodziców, który przed laty, jako uczeń naszej szkoły, brał udział w uroczystościach nadania szkole imienia. Dzisiaj posłuchaliśmy też opowieści o św. Katarzynie, patronce kolejarzy. Wzięliśmy nawet udział w krótkim quizie wiedzy o św. Katarzynie, który dla nas przygotował pan Masiak. Zdaliśmy bez problemu, wszak sluchaliśmy uważnie!

A nasze artystyczne popisy w dniu świętującej Trójki?  W występach świetne zaprezentował się radosny, rozbawiony oddział zerowy (Sówki), rozśpiewana klasa 1b , Teatr Maskarada, tym razem w kabaretowej odsłonie oraz wdzięczne, pełne ekspresji i gracji dziewczęta z klasy 1c w nastrojowym tańcu z kwietnymi okręgami. Na szkolnej scenie zadebiutował także nowy przeuroczy duet wokalny Nina Fierek, 4c i Lilianna Albrecht, 4b w pełnej pozytywnych i przyjacielskich treści piosence pt. „Bratnie dusze” (Brawo dziewczyny!)

Rocznica nadania szkole imienia to także tradycja przeprowadzania cyklu szkolnych konkursów przedmiotowych i artystycznych rozstrzyganych w końcówce listopada. Bardzo nam miło nagradzać uczniów za zdobywanie nowej wiedzy i i umiejętności. Tak było i w tym roku. Szczególnie ujęła nas postawa ucznia kl. 6c, który nie tylko zdobywa laury w „Konkursie wiedzy o mieście, szkole i jej patronie”, ale jako miłośnik kolejnictwa, święto szkoły i kolejarzy podkreśla także stosownym, galowym strojem. Bardzo nas to cieszy (Brawo!).
Jesteśmy też bardzo wdzięczni za słodycze ufundowane dla nas przez Radę Rodziców. Słodko, słodko dziękujemy!

Relacjonując wydarzenia szkolne serdecznie dziękujemy wszystkim występującym na szkolnej scenie uczniom. Byliście wspaniali. Składamy także podziękowania nauczycielom przygotowujących uzdolnionych artystów (panie M. Fierek, H. Kiedrowicz, Z. Spichalska, G Jereczek, A.Szynalewska, A.Szymańska, M.Piątek, G.Firuta) oraz osobom czuwającym nad sprawnym przebiegiem uroczystości jubileuszowych ( panie E. Murawska, L. Chomicz i pan P.Skorupski), podziękowania ślemy również do  nauczycieli, którzy zadbali o udekorowanie sali gimnastycznej (p. H. Kiedrowska, M.Fierek).