Europejski Dzień Języków

| Opublikowane w: Konkursy
Europejski Dzień Języków

W środę odchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Na lekcjach języka angielskiego odbyły się lekcje kulturowe, na których uczniowie klas I-VIII w różny i interesujący sposób rozmawiali o Europie i językach. Uczniowie wykorzystywali technologie informacyjne, między innymi rozwiązywali quiz językowy przy pomocy zakodowanych pytań QR. Słuchali również stacji radiowych i odgadywali jaki to język korzystając ze strony internetowej LingYourLanguage. Uczniowie uczyli się jak w różnych językach europejskich powiedzieć „Cześć.” Nie lada wyzwaniem było przeczytać łamańce językowe (tongue twisters) w języku angielskim. Starsi uczniowie pracowali w parach i przygotowywali plakaty na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” , a także rozwiązywali quiz wiedzy o Europie. Wszyscy uczniowie chętnie się zaangażowali w obchody tego święta.